Ristorante Sempre – czyli włoska uczta w centrum Gdyni

Zawsze do niej wracamy, zawsze się zachwycamy, zawsze ją polecamy !!! Sempre = zawsze !!!

Ristorante Sempre – Pizza & Vino

Miejsce, które zawsze nas zadowoli, zarówno nasze podniebienia, jaki i ducha. Na chwilę przygasi tęsknotę za Włochami i kolejny raz utwierdzi w naszej miłości do nich. Ristorante Sempre. Dlaczego ją tak wychwalamy?

Sempre = Włoska Pizza

Pizzę uwielbiamy, staramy się ją jeść wszędzie, gdzie tylko jest taka możliwość. Tutejsza jest absolutnie włoska, cieniutka, chrupiąca i prawdziwa. Podczas naszego włoskiego popołudnia zamawiamy tradycyjnie pizzę Salami (19,-) czyli sos pomidorowy, ser mozzarella i salami milano. Pizza Carnivora (25,-)  sos pomidorowy, mozzarella, Speck, Di Parma, salami milano, pieczarki, oraz Grana Padano. Niby tradycyjnie i sztampowo, ale taka niby zwykła pizza na bazie oryginalnych włoskich produktów smakuje najlepiej. Wspaniałości absolutne !!!

Młody oczywiście od wejścia wykrzykuje swoje  standardowe: “makaroni vitaljano pani, proszę” – i tak progres, bo zaczął dodawać “proszę” 🙂 Tak więc, standardowo spaghetti bolognese z karty “per bambini” (15,-). Jak zwykle zachwycony, nie pozwalający sobie pomóc w trakcie jedzenia – czyli jest bardzo smacznie – wierzcie nam 🙂 Zamawiamy jeszcze Tortellini e Panna (33,-) czyli pierożki nadziewane mięsem w sosie śmietanowym z szynką, pieczarkami i Grana Padano. Bardzo aromatyczne i wyraziste danie. Dla miłośników makaronów w sosie śmietanowym petarda.

Sempre dla dzieci

Z oczywistych powodów uwielbiamy restauracje myślące o dzieciach. Od jakiegoś czasu powstaje ich coraz więcej, choć jak dla mnie wciąż za mało. Ristorante Sempre jest jedną z tych, do których wracamy bardzo często, ze względów smakowych, ale również dzieciowych. Sempre w Gdyni bardzo dba o dzieci, choć nie wiem, o które bardziej 🙂 Spokojnych i zrelaksowanych rodziców czy ich świetnie bawiące się na placu zabaw pociechy. Jedno jest pewne: zarówno najmłodsi jaki i ich opiekunowie są zadowoleni. Na terenie ogródka w  Sempre znajduje się całkim niemały plac zabaw z huśtawkami, zjeżdżalnią, ogromną piaskownicą i nawet zabawkami do piasku. Wspaniałe rozwiązanie podczas pięknych słonecznych dni, dziecko się bawi na piasku, a Ty popijasz fantastycznie schłodzone prosecco, lub/i delektujesz się swoją ulubioną pizzą 🙂

No dobra, a co gdy pogoda nas nie zadowala? Gdy jest ciepło ale jest burza, albo gdy jej nie ma, ale jest pioruńsko zimno? Dla bezdzietnych proste – wchodzą do środka. Dla dzieciatych, niby też prosto jest wejść do środka. Ale przeżyłam już swoje afery w restauracjach i wiem co oznacza stolik na stoliku z brakiem ewentualnego kącika zabaw dla dzieci. Nie twierdzę, że zawsze jest dramat, ale bardzo różnie bywa. Rodzice sami wiedzą najlepiej, czego ich pociechy potrzebują, a takie miejsce dla dzieci bardzo ułatwia “współpracę” 🙂 Sempre na Świętojańskiej w Gdyni posiada bardzo fajowy kącik zabaw również w środku, gdzie jest cieplutko, jest dywanik i sporo zabawek, jest kącik do malowania, a nawet tv z bajkami.

Włoski klimat w centrum Gdyni

Włoska knajpka, prawdziwie włoskie smaki, oryginalne włoskie produkty i ten nieoszukany klimat. Miejsce bardzo kameralne, bardzo, przytulne i do tego rodzinne. Wchodząc do restauracji, masz wrażenie, że przyjechałeś do cioci w odwiedziny. Zdejmujesz kurtkę, wieszasz na wieszak, no nie – butów nie zdejmujesz 🙂 Wchodzisz po trzeszczących schodach na górę, słyszysz śmiejące się dzieci, a w tle przygrywają włoskie hity. Czujesz połączenie włoskich smaków w powietrzu i masz ochotę na wszystko, a gdy już zjesz to Twoje wszystko (założę się, że po dwóch pizzach spasujesz), nie będziesz chciał wychodzić bo jest “tak miło”, “tak klimatycznie” 🙂 A jeśli już byłeś to pewnie wiesz co mam na myśli 🙂

Polecamy bardzo bardzo. My wracamy częściej niż często 🙂

 

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *