Quadrille Conference & Spa – czyli noc w Krainie Czarów – w Gdyni

Noc w świecie Alicji z Krainy Czarów, chyba tak powinnam zatytułować ten post. Rezerwując miejsce w Quadrille Conference & Spa, wiedziałam czego mniej więcej możemy się spodziewać, ale nie sądziłam, że kraina czarów będzie tak bliska i prawdziwa.

Quadrille Conference & Spa – Historia hotelu

Początkowo pałacowe salony zajmowała rodzina von Brauchitsh, senator Wolnego Miasta Gdańsk, jak również kawaleria generała Józefa Hallera. W latach trzydziestych Pałac był w posiadaniu Towarzystwa Nauczycieli Szkół Średnich i Wyższych w Warszawie. Po II Wojnie Światowej w Pałacu mieściło się Liceum Ogólnokształcące, a w późniejszym czasie nawet  Gdyńska Szkoła Filmowa. Na początku XXI wieku Pałac przekształcił się w hotel, a napis nad głównym wejściem ,,Semper Idem” – ,,Zawsze ten sam” pozostał fizycznie i duchowo ten sam.

Nasze magiczne chwile w wonderland

Tuż po przyjeździe do Quadrille i po krótkim zapoznaniu się z obiektem zaczęliśmy zastanawiać się gdzie jest ta Alicja?! Ok, wejście rzeczywiście przypominające, a raczej nawiązujące do gry w szachy głównych bohaterów. Czarno-białe ogromne kafle prowadzące do recepcji wprowadzały w świat baśni. Ale co dalej?! Nazwa… No dobrze, oglądaliśmy film, wiemy, że taniec z pierwszej sceny filmu to Kadryl czyli Quadrille. Po zameldowaniu, zostaliśmy poprowadzeni do naszego pokoju, który znajdował się w oficynie. Budynku obok pałacu. Na nasze szczęście obiekty połączone są podziemnym przejściem, cudnym na marginesie, o tym później. Nieustannie szukając Alicji i magicznego świata iluzji dochodzimy do wniosku, że jesteśmy beznadziejnie nieczuli na sztukę i kulturę i to mnie dość mocno smuci, ale nie poddaję się. Walczymy dalej. Decydujemy się na  drinka w barze, a raczej pubie 10/6- brzmi znajomo?! Oł jeeeee! No to zaczynamy przygodę z Alicją, myślę sobie, tym razem bez pomyłki. W pubie o nazwie “Dzień Kapelusznika” (10/6) świętujemy, rozglądając się i obserwując bacznie wszystko, ale już nie jako niedowiarki, lecz z pełną akceptacją i pewnością, że każdy zakamarek tego tajemniczego miejsca chowa przed nami sporo niespodzianek. Sam pub zlokalizowany jest w piwnicy, co już budzi pewnego rodzaju podekscytowanie i dreszcze. Cała piwnica wyłożona w cegle, nieregularne kształty, głównie przejść, różnokolorowe obicia foteli oraz kanap, a do tego baśniowe i zarazem bardzo tajemniecze obrazy, a raczej porterety, nawiązujące do filmu Alicji z Krainy Czarów.

Apartamenty & pokoje

Przechodzimy długim korytarzem zanurzonym w cegle i książkach i wspinamy się na wyższe piętra, które, każde z osobna dysponują odrębnym stylem Alicji. Niby ten sam klimat, a jednak inne emocje. Na jednym piętrze kolorowo, radośnie, na drugim marzycielsko, niebiańsko, a na ostatnim bardziej tajemniczo, ciemno i jakby mroczniej. Co nie oznacza, że mniej ładnie. Absolutnie pięknie, designersko i  nowocześnie, jednocześnie z klasą, bajką i iluzją. Trudne to do zaaranżowania, tym większy podziw!!! Wszelkie dekoracje naścienne, obrazy, lustra, itd,  dają wrażenie zaburzenia percepcji, tym samym czarują nas bardziej swoją abstrakcją. Apartamenty w Quadrille są bardzo różne, wyjątkowe i niepowtarzalne. Każdy ma swój styl i urządzony jest w innym duchu. Duchu nazwiska … Quadrille Conference & Spa dysponuje 9 apartamentami: Apartament Vladimira Nabokova, Gustawa Flauberta, Lwa Tołstoja, Basho Matsuo, Lewisa Carrolla, Szeherezady, Francisa Scotta Fidzgeralda, Williama Szekspira, Emily Brontë, Jane Austen, Charlesa Dickensa oraz Charlotte Brontë. W apartamencie Szeherezady znajdujemy styl nawiązujący do klimatów królewskich pałaców Marrakeshu, a apartament Lewisa Carrolla inspirowany jest ekranizacją “Alicji w Krainie Czarów” T.Burtona. Cana za noc w takim apartamencie jest dość wysoka ok 800 zł/ noc, ale nie jest to na szczęście jedyna opcja noclegu w tym bajkowym lub baśniowym miejscu. Quadrille posiada również pokoje typu biznes w oficynie. Budynek połączony jest z pałacem podziemnym korytarzem, można również przejść górą, ok 50 metrów. Pokoje, jak już pisałam, nie nawiązują do postaci z krainy czarów, są jednak, przestronne i bardzo wygodne. stricte biznesowe, ale zarazem bardzo ładne i nowoczesne. Dominuje tu drewno i szare płótno, a co najważniejsze, ceny są o wiele niższe. Quadrille dysponuje również cudownym, niemałym ogrodem z fontanna, oczkiem oraz ścieżkami do spacerowania. Jedna waża informacja : ogród jest otwarty dla spacerujących z zewnątrz do godziny 24.  Okoliczni mieszkańcy często z takiej  możliwości korzystają. Sesja ślubna, spacer z dzieckiem czy kawka przy fontannie. Wiecie gdzie szukać 🙂 Miejsce absolutnie niebanalne, gdzie rzeczywistość zlewa się z fantazją, i zaczynasz zastanawiać się czy to wina kolejnego drinka, czy te postaci z obrazów naprawdę mrugają do Ciebie oczami … Hotel dla osób z wyobraźnią, szukających czegoś więcej niż wygody i piękna, a  przygody. Wrażliwych na wszech pojętą sztukę i inność. Quadrille Conference & Spa jest miejscem wyjątkowym, nietuzinkowym i bardzo inspirującym.

Restauracja Biały Królik

Quadrille conference & spa może poszczycić się swoją własną, prywatna restauracją przez duże, jeśli nie bardzo duże R, gdzie  posmakować można kulinarnej sztuki  pana Marcina Popielarza, ale to wymaga osobnego postu. O tym wkrótce 🙂

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *