Morskie Domki Kopalino – kolorowa miejscówka nad morzem !!!

Jeśli jesteś tu z nami już jakiś czas, zapewne wiesz jak bardzo pokochaliśmy Portugalię, a w szczególności Porto i jego sąsiednie Costa Nova – przekolorowe miasteczko z wakacyjnymi domkami w paski, ale o tym dokładniej pisałam TU. Dlaczego w takim razie pisząc o Morskich Domkach w Kopalinie, odnoszę się do portugalskiej mieściny? Bo to taka “tyci, tyci” namiastka tej Portugalii nad naszym morzem jest.

Dziś większość nowych nadmorskich domków na wynajem jest cool. Każdy chce czymś zachwycić. Ma być ładnie, modnie, a najlepiej jeszcze inaczej niż inni. I tu właśnie wjeżdża mega kolorowa miejscówka, inna niż wszystkie … Morskie Domki Kopalino.

Morskie Domki Kopalino - miejscaimiejscowki.pl

MORSKIE DOMKI KOPALINO

Dwa ”pojechane” i całoroczne domki na jednej, ale wcale niemałej działce, oddzielone płotkiem dzięki czemu urlopowicze mają swój kawałek ziemi. Dlaczego “pojechane”?  Otóż domek Żeglarza, to domek w biało-niebieskie, do tego poziome – paski. Drugi natomiast, to domek Plażowy i zdobią go pionowe, biało-czerwone, równiutkie paseczki. Z zewnątrz wyglądają obłędnie. I nie ma opcji nie zauważyć ich w tej klimatycznej wiosce jaką jest Kopalino !!! Niegdyś wioska rybacka, dziś wciąż wioska, ale odrobinę jakby “uturystyczniona”, choć bez przesady. Wciąż jest cicho, pusto i niekomercyjnie. Czyli po prostu fajnie.

Morskie Domki Kopalino - miejscaimiejscowki.plMorskie Domki Kopalino - miejscaimiejscowki.pl

DOMEK ŻEGLARZA

Zachowany jest w klimacie marynistycznym. Zdobią go morskie akcenty, począwszy od sieci rybackiej na ścianie w salonie, po dekoracyjne drewniane łódki na parapetach. Czuć tu morskiego ducha, a mówię to nie ja, tylko marynarz ! 🙂 Domek o całkowitej powierzchni 64 m2 z dwoma sypialniami na piętrze. Jedna z nich pomieści 2 osoby dorosłe, a druga 3, do tego spokojnie wejdzie łóżeczko turystyczne dla malucha, które jest dostępne na miejscu. Na parterze znajdziecie bardzo naturalną i ładną łazienkę z prysznicem. Kuchnię z pełnym wyposażeniem oraz salon z TV i  mega wygodną kanapą z “milionem” miękkich poduch i oczywiście stół jadalniany, gotowy “wykarmić” sześć dorosłych osób.

Morskie Domki Kopalino - miejscaimiejscowki.plMorskie Domki Kopalino - miejscaimiejscowki.plMorskie Domki Kopalino - miejscaimiejscowki.pl

DOMEK PLAŻOWY

Ten domek to istne ”pastelowelove” szaleństwo.  Uwielbiam takie klimaty. Jest bardzo jasny, niesamowicie fotogeniczny i zwyczajnie pastelowy. Co najbardziej mnie urzekło, to fakt, że tutaj nie ma przepychu. Wiecie o czym mówię… tego przeładowania dekoracyjnego. Tu nie ma rzeczy niepotrzebnych. Stonowane kolory, umiarkowanie w dizajnie i minimalizm. To ja szanuję i lubię bardzo !!! Cała reszta dokładnie taka sama jak u sąsiada Żeglarza, czyli 64 m2, dwie sypialnie u góry, salon z aneksem kuchennym na dole, no i łazienka “ofkors”.

Morskie Domki Kopalino - miejscaimiejscowki.plMorskie Domki Kopalino - miejscaimiejscowki.plMorskie Domki Kopalino - miejscaimiejscowki.plMorskie Domki Kopalino - miejscaimiejscowki.plMorskie Domki Kopalino - miejscaimiejscowki.plMorskie Domki Kopalino - miejscaimiejscowki.plMorskie Domki Kopalino - miejscaimiejscowki.plMorskie Domki Kopalino - miejscaimiejscowki.pl

CZĘŚĆ WSPÓLNA

Oczywiście każdy z domków dysponuje drewnianym tarasem z grillem, który latem będzie już pięknie zadaszony, Jest miejscówka do posiedzenia w piękne letnie wieczory wsłuchując się w szum fal. Serio. Tam jest taka cisza po 20, że stojąc na tarasie słyszałam rozbijające się fale !!! I nic poza tym …

Dodatkowo ważną sprawą jest pralka! Znajdziecie ją w małym, ale pojemnym schowku, który dostępny jest dla wszystkich gości. Wystarczy się umówić i wszystko gra.

CO ROBIĆ?

Oczywistością oczywistą jest, że się jodować !!! Jak najwięcej. Nieważne, czy lato, zima, czy najpiękniejsza wiosna jest. Morza poza sezonem nigdy zbyt dużo. A jeśli już szukacie plaży idealnej, to polecamy Wam plażę w Lubiatowie. Spacerkiem niecałe 2 km od Morskich Domków w Kopalinie przez idealnie piękny las udekorowany sosnami karłowatymi.

Morskie Domki Kopalino - miejscaimiejscowki.pl

Spacery po lesie, a lasu tu akurat pod absolutnym dostatkiem jest. Jesień – idealna pora na grzyby, jakby co 🙂

Wydmy Lubiatowskie, czyli te pozostające w cieniu sławy Ruchomych Wydm w Słowińskim Parku Narodowoym. Właściwie to nie wiemy dlaczego. Polecamy poświecić czas na jedne i drugie i samodzielnie poddać ocenie 🙂

Morskie Domki Kopalino - miejscaimiejscowki.pl

Polecamy również zapoznać się z pobliską restauracją znaną już na cały kraj “EWA ZAPRASZA “– restauracja z podobno najlepszą polska kuchnią, którą znajdziecie w Sasinie (9 km). I teraz zastanawiam się, czy polecam Wam ją jeszcze jako po prostu dobrą restaurację, czy już jako miejsce ” must see” bo jest tak znana, że grzechem byłoby jej nie odwiedzić ?!

Podpowiedź: jeśli zamierzacie wybrać się do Ewa Zaprasza proponujemy zarezerwować wcześniej stolik – obłożenie maksymalne, również poza sezonem.

A jak już się przyrumienicie na plaży, pojecie u Ewki, to wieczorkiem mile widziana partyjka w planszówkę, która będzie na Was czekała na miejscu.

 

DZIECI

Sprawa właściwie najważniejsza dla tych dzieciatych, zupełnie nie wiem dlaczego w takim razie piszę o tym w ostatnim punkcie … Może dlatego, że dzieciaki właśnie zasnęły (Allelluja) i trochę na chwilę zapomniałam o nich, zatracając się w klawiaturze :))))

Otóż chciałabym napisać, że raj dla dzieciaków. Chciałabym wierzyć, że wszystkie dzieci potrafią odnaleźć radochę i zabawę bez placu zabaw. Bez triliarda zabaweczek, kącika zabaw i takich tam dzisiejszych mast hewów. Otóż tu nie znajdziecie placu zabaw, nie znajdziecie też plejki, ani innych stosów zabawek. Znajdziecie za to coś znacznie bardziej cennego !!!

Las na wyciągnięcie ręki, najpiękniejszą plażę pod nosem oraz to co najcenniejsze w dzieciństwie – swobodę. Tak, tu jest pusto, spokojnie i bezpiecznie. Podobnie jak było kiedyś u babci na wsi. Kilka domków dookoła, kilka piesków, dwa sklepiki i jeden większy dalej. Dzięki temu dzieciaki miały większe możliwości bawienia się poza ogrodzeniem swojego domu. Większe zaufanie, większe poczucie bezpieczeństwa i generalnie jakoś tak zdecydowanie bardziej bezpieczniej. “Bo kiedyś było jakoś faniej” -no uwielbiam to hasło i będę je powtarzać jak mantrę. Dlatego błagam , nie oceniajcie “miejsc przyjaznym dzieciom” tylko i wyłącznie przez pryzmat sali czy placu zabaw. Plejki, czy innych zabawek. Las, pole, plaża czy inne bardziej lub mnie puste wioski są w stanie dać dzieciom często znacznie więcej zdrowej frajdy !!!

Morskie Domki Kopalino - miejscaimiejscowki.plMorskie Domki Kopalino - miejscaimiejscowki.plMorskie Domki Kopalino - miejscaimiejscowki.pl Morskie Domki Kopalino - miejscaimiejscowki.pl

Miłego dla Was nasi drodzy miejscówkowicze, a wiemy, że całkiem niezła sumka Was już jest 🙂

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *