Jeziorownia – klimatyczna osada rybacka nad jeziorem

Są takie miejsca, do których jedzie się dla pięknych wnętrz. Do innych dla krajobrazu, atrakcji dla dzieci, albo świetnej strefy Spa. Do Jeziorowni jedzie się dla miejsca. Po prostu. To nie są tylko piękne domki z klimatem, mega designem i świetnym otoczeniem. To nie tylko wspaniali gospodarze, którzy wkładają w to miejsce całe serducho. To przede wszystkim inność tego miejsca czyni je wyjątkowym i niepowtarzalnym.

JEZIOROWNIA – dlaczego taka wyjątkowa?

Przede wszystkim dlatego, że tu czujesz się jak w domu. Z właścicielami żyjesz jak z bliskimi znajomymi, którzy wpadają do Ciebie na wspólne gotowanie i winkowanie. Dzieci Twoje już od rana wypatrują Ich przesłodkiej Majki, która biega beztrosko po placu zabaw czekając na towarzystwo.

Na pewno dlatego, że zjesz tu najprawdopodobniej najwspanialszą rybę na świecie, a już na pewno najświeższą !!! Zawsze śmieszą nas, a już w ogóle Mariusza sklepowe hasła ” świeża ryba”. Co jest wyznacznikim jej świeżości? Ilenaście godzin w transporcie, ile tygodni w sklepowych zamrażarkach? Zastanawialiście się? My niestety wiemy i prawda nie jest pocieszająca.

No dobra, dlaczego “prawdopodobnie najwspanialszą rybę na świecie, a już na pewno najświeższą”?

Najwspanialszą, bo przyrządzisz ją sobie jak tylko lubisz najbardziej. Znasz swoje upodobania “podniebne”. A najświeższą bo taką, która chwil kilka przed tym przyprawianiem i rozpalaniem przez Ciebie grilla, pływała sobie jeszcze grzecznie w jeziorku. I to nie jest ściema!!!

Do dzisiaj chce mi się śmiać z siebie, a dokładnie z tego jaką musiałam mieć minę, gdy podczas spaceru z Zojutą spotkałam Łukasza ( właściciela), który tak zwyczajnie rzucił przez ramię “właśnie złowiłem Wam rybkę, zaraz podrzucę”. Ale, że jak? Myśle sobie … Tak po prostu sobie złowił, i że niby mamy ją zaraz jeść?! Chyba pierwsze takie nasze doświadczenie! Meeeega!

Wyjątkowa z jeszcze jednego względu. Mianowicie, Jeziorownia znajduje się nad jeziorem i w zasadzie też nad morzem. Takie trochę dwa w jednym. Do jeziora Wicko kilka kroków od domku, a do Jarosławca ok. 2 km.

KRÓTKA GENEZA JEZIOROWNI

Była sobie para. Bardzo pozytywni, znający się na rybkach ludzie. Znający się bo od dawna związani z gastronomią nadmorską. A Łukasz dodatkowo zaznajomiony, bo rybakiem z zamiłowania chłopak jest, po oceanografii co więcej. Wie co łowić, kiedy łowić i tak, żeby równowagę w przyrodzie zachować. Bo oprócz tego, że łowi, to zarybia w dodatku. Dba o te “swoje rybki” niczym obrońca jeziora i tego co w nim. Broni tego co pod ochroną, ganiąc tych co kłusownikami się zwą. Taka praca, taka miłość druga! Martyna z kolei, ma gust i zna się na dobrych wnętrzach. To Ona głównie stworzyła klimat i ciekawość tego miejsca. Pomysły są przede wszystkim Jej. Sporo rodzinnych “szpargałów’ wyciągniętych gdzieś ze strychu, które robią naprawdę dobrą robotę, to też jej sprawka. Ona przybiega z butelką wina, ratując nasze całe gotowanie. I Ona z największym entuzjazmem opowiada o Jeziorowni, właściwie jak o drugim dziecku.

Tak właśnie powstała Jeziorownia. Intrygujący Rybak i energiczna dziewczyna z zamiłowaniem do projektowania. To nie mogło się nie udać!

WNĘTRZA

Jak już wspomniałam wnętrza bardzo dizajnerskie, ciekawe i klimatyczne. Każdy domek czymś się wyróżnia. My mieliśmy tą przyjemność poznać się z motocyklowym. Ciekawe dlaczego? 🙂

Jeziorownia oferuje gościom dwie opcje zakwaterowania. W domach parterowych z jedną sypialnią i łazienką z sauną oraz dwupoziomowych domkach z dwiema sypialniami na górze, dwiema łazienkami, w tym jedną z sauną. Każdy z domków cieszy się ciekawym salonem z aneksem kuchennym, oraz zadaszonym tarasem, który umożliwia chillowanie nawet w deszczu.

Całość w przytulnym drewienku, w blasku trzaskającego ognia i ciepełku od dopiero co użytej sauny.

Domki są całoroczne. Jestem pewna, że zimą jest niemniej klimatycznie i zjawiskowo. Wytarzać się w śniegu, żeby za chwilę wygrzewać się w saunie, a tuż po dogrzewać się przy kominku z winkiem 🙂 Uwielbiam razy milion!

CO ROBIĆ ???

Jeziorować przede wszystkim! Wziąć łódkę, albo rowerek. Pływać czy jeździć na rowerze. I uwaga, nie musicie tego ze sobą zabierać. wszystko dostępne na miejscu. Jeśli wędkowanie i łódkowanie niekoniecznie jest w Twoim stylu, polecamy rowerowanie, zwłaszcza że fajnych tras rowerowych tu pod dostatkiem, nawet słynny europejski szlak wokół Bałtyku znajdziecie “za płotem”.

Zgłębiać wiedzę o rybach, połowach i jeziorach. Grillować i cieszyć się życiem !!! To wszystko w Jeziorowni.

DLA DZIECI

Dzieci nie będą się nudziły. Największą atrakcją z pewnością okaże się jezioro. Gdy mokrość osiągnie już poziom maks, przenieście się na mały bo mały, ale fajny plac zabaw, a wieczorem pograjcie w planszówki przy rozpalonej kozie.

CO JEŚĆ ?

Ryby 🙂 Możecie złożyć zamówienie u Łukasza, a On w miarę możliwości na pewno postara się sprostać oczekiwaniom. Możecie grillować przez cały dzień. A jeśli bez schaboszczaka nie przeżyjesz doby, to spokojnie, masz do dyspozycji świetnie wyposażoną kuchnię. Przeżyjesz zatem 🙂

Jeśli zaplanujesz swój pobyt latem, wygrałeś życie! W sezonie Martyna i Łukasz prowadzą fantastyczną restaurację tuż “za płotem”. Warto jednak się uzbroić w cierpliwość i grzecznie odczekać swoje na najświeższą rybkę pod polskim słońcem. Bywa tak, że podczas składania zamówienia Łukasz podchodzi do klientów i mówi ” to zajmie kilka chwil, poczekajcie. Będzie warto, lecę złowić ” 🙂 Rzeczywiście się tak dzieje. Więc drodzy, wiecie, że na dobre trzeba czekać. Bez afer, pliz 🙂

A teraz zdradzę Wam pewien sekret. A właściwie nie zdradzę, tylko lekko napomknę 🙂 Jak już będziecie w Jeziorowni i lubicie smakować i eksperymentować poproście o ich wspaniałe… czerwone niespodzianki. Powołajcie się na mijscaimiejscowki.pl. Będziecie zachwyceni, zarówno sposobem przyrządzania, a później samą formą smakowania. Choć nie mogę obiecać, że zawsze się uda, bo to wszystko zależy od natężenia pracy Łukasza. Ale zapytać warto 🙂

A że za takie tajne informacje się płaci to … musicie obiecać, że zapiszecie to magicznie inne miejsce na Waszej liście wyjazdowej. Co więcej polecajcie ziomkom – warto !!!

My poleciliśmy już wszystkim !!!

A teraz NIESPODZIANKA !!!

Na hasło “jeziornięte miejscaimiejscowki.pl” dostajecie 5% zniżki na pobyt w Jeziorowni w maju i czerwcu (poza długim weekendem) !!!

Ju łelkam 🙂

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *